Menu

Wykładzina antypoślizgowa

Wykładziny antypoślizgowe to idealne (a czasami wręcz niezbędne) do zastosowania w przemyśle, domach towarowych, sklepach i transporcie. Podłogi antypoślizgowe to wysoka funkcjonalność oraz wyjątkowa odporność na poślizg w warunkach mokrych i suchych, co zapewnia większe bezpieczeństwo ogólne. Duży wybór nowoczesnych wzorów i żywych kolorów. Kolekcja zapewnia łatwiejsze czyszczenie i utrzymanie niż w przypadku tradycyjnych podłóg antypoślizgowych. Antypoślizgowość podłóg oceniana jest często przy użyciu skali „R”, która powiązana jest z normą DIN51130. Badanie antypoślizgowości odbywa się na rampie pokrytej olejem, a zmieniający się kąt jej nachylenia zwiększa lub zmniejsza poślizg. Za wiele wypadków spowodowanych potknięciem lub poślizgnięciem winą obarcza się źle dobraną podłogę. Zdarzenia te są najczęstszą przyczyną wypadków w miejscu pracy. Wybór odpowiedniej wykładziny antypoślizgowej znacznie redukuje liczbę tego typu wypadków.
Rekomendowane miejsca zastosowania wykładziny antypoślizgowej:
- pomieszczeniach ogólnego zastosowania oraz o podwyższonym ryzyku poślizgu.
- miejsca narażone na ryzyko poślizgnięcia ze względu na ciągłe lub przypadkowe zanieczyszczenia.
- pomieszczenia trwale mokre przeznaczone do użytku w obuwiu lub bez.
- Spa, prysznice i obszary przybasenowe.
Wykładziny Step (Forbo) posiadają klasy od R10 do R12, mające najszersze zastosowanie w budownictwie obiektowym.
Wykładziny z kolekcji Step to unikalne rozwiązanie podłogowe, które oferuje antypoślizgowość (nawet do R12) oraz atrakcyjne wzornictwo. Dzięki zastosowaniu powłoki PUR Pearl wykładzina antypoślizgowa ma naturalny matowy połysk, charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu i pielęgnacji oraz jest odporna na zarysowania. W ramach wykładzin antypoślizgowych Step znajdziemy 3 główne kolekcje: Surestep (R10), Safestep (R11, R12) oraz We

Tarkett antypoślizgowa  Forbo  Gerflor

Wykładzina antypoślizgowa

Masz pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji dotyczacych usług, produktów lub omówić szczegóły swojej inwestycji, nie wahaj się, zadzwoń lub napisz do nas - jesteśmy po to aby doradzić Ci na każdym etapie projektu.

Skontaktuj się z nami teraz