Menu

Linoleum

Linoleum – wykładzina naturalna

Linoleum – materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: włókna lniane, olej lniany, kalafonia, mączka drzewna lub korkowa, pigment, żywice naturalne), nałożonej osnowę z tkaniny jutowej – płótno jutowe. Linoleum zostało wynalezione przez Anglika, Fredericka Waltona w 1863 roku. Produkowane w Anglii już od 1864 r. W latach 90 XIX wieku linoleum produkowano już w wielu wzorach a jednym najpopularniejszych był wzór „marmurkowy”.
Od dobrych kilku lat wykładzina linoleum przeżywa swój renesans, w związku z modą w przemyśle budowlanym na materiały ekologiczne. Wykładzina ta jest w pełni biodegradowalna (ulega naturalnemu rozkładowi), nie zawiera szkodliwych substancji. Ponadto można ją łatwo i tanio zutylizować. Nie bez znaczenia jest też znaczny wzrost jakości tego materiału. Obecnie linoleum może śmiało konkurować z wykładzinami PCV. Jest twarda, odporna na ścieranie. No i przede wszystkim to naturalny materiał.

Tarkett PCV  Forbo PCV  Gerflor PCV

Produkty:

Linoleum Tarkett

Marmoleum Forbo

Linoleum Gerflor

Linoleum

Masz pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji dotyczacych usług, produktów lub omówić szczegóły swojej inwestycji, nie wahaj się, zadzwoń lub napisz do nas - jesteśmy po to aby doradzić Ci na każdym etapie projektu.

Skontaktuj się z nami teraz