Menu

Linoleum

Linoleum – wykładzina naturalna

Linoleum – materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: włókna lniane, olej lniany, kalafonia, mączka drzewna lub korkowa, pigment, żywice naturalne), nałożonej osnowę z tkaniny jutowej – płótno jutowe. Linoleum zostało wynalezione przez Anglika, Fredericka Waltona w 1863 roku. Produkowane w Anglii już od 1864 r. W latach 90 XIX wieku linoleum produkowano już w wielu wzorach a jednym najpopularniejszych był wzór „marmurkowy”.
Od dobrych kilku lat wykładzina linoleum przeżywa swój renesans, w związku z modą w przemyśle budowlanym na materiały ekologiczne. Wykładzina ta jest w pełni biodegradowalna (ulega naturalnemu rozkładowi), nie zawiera szkodliwych substancji. Ponadto można ją łatwo i tanio zutylizować. Nie bez znaczenia jest też znaczny wzrost jakości tego materiału. Obecnie linoleum może śmiało konkurować z wykładzinami PCV. Jest twarda, odporna na ścieranie. No i przede wszystkim to naturalny materiał.

Linoleum Tarkett  Marmoleum Forbo

      

Linoleum Tarkett


Compact Veneto xf2 3.2 mm
Compact Veneto xf2 2.0 mm
Compact Etrusco xf2 2.5 mm
Compact Style Emme xf2 2.5 mm
Compact Style Elle xf2 2.5 mm
Compact Veneto Essenza xf2 2.5 mm
Compact Veneto xf 2.5 mm

Marmoleum Forbo

Marmoleum Linear Striato Textura
Marmoleum Linear Striato Original
Marmoleum Linear Striato Colour
Marmoleum Solid Walton Cirrus
Marmoleum Solid Walton Uni
Marmoleum Solid Concrete
Marmoleum Patterned Piano
Marmoleum Patterned Graphic
Marmoleum Marbled Vivace
Marmoleum Marbled Fresco
Marmoleum Marbled Real

Masz pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji dotyczacych usług, produktów lub omówić szczegóły swojej inwestycji, nie wahaj się, zadzwoń lub napisz do nas - jesteśmy po to aby doradzić Ci na każdym etapie projektu.

Skontaktuj się z nami teraz